דבר המנהל

הורים, תלמידים ואנשי צוות יקרים,

בידנו נמצאת זכות שאין לרבים.
יש שלא מעוניינים בה, יש שלא מודעים אליה ויש שאינם מכירים בחשיבותה.
זכות זו היא הזכות לחנך. הזכות להיות שותפים בעיצובו של דור העתיד בחברה הישראלית.
אנו שומעים סביבנו מגוון של קולות המדברים על צמצום פערים בחברה הישראלית, על ניסיונות לחבר בין זרמים ועל מתן הזדמנות לכל תלמיד. אנו לא מדברים, אנו עושים זאת יום יום בעשייתנו החינוכית בבית הספר רעות. מכינים את הנוער בצורה הטובה ביותר לחיים שאחרי בית הספר, להכרת החברה הישראלית על גווניה השונים, מחנכים למצוינות אישית ולימודית שתאפשר השתלבות בחברה ובאקדמיה, ובכך אנו מובילים לשינוי אמיתי, לאחדות ולחיבור בחברה בכלל.

השנה נציין בשמחה עשרים שנים להיווסדות בית הספר. כחלק מכך, בכל שכבה נעסוק בנושא שהוא חלק מאבני היסוד של רעות:
ז׳ – אחריות (בת ובר מצווה)
ח׳ - איכות סביבה
ט׳ - קהילתיות
י׳ - יאנוש קורצ׳אק – משנתו, ערכיו ודמותו
י״א - מחורבן לצמיחה ושגשוג (בעיקר בהקשר המסע לפולין)
י״ב - שני נושאים: הצעד הבא – צבא, מכינה, שנת שירות ושירות לאומי ובנוסף, פריפריה חברתית בישראל.

השנה, במקביל לתפילה המתקיימת בכל בוקר, תתקיים בכל כיתה קריאת ספר - ספר אישי שכל תלמידה ותלמיד יבחרו מתוך חיבור והתעניינות אישית. אנו שמחים שרבים מתלמידנו אוחזים בספר ונהנים מאוד מקריאה. עבורם זו תהיה הרחבת זמן ההנאה מקריאה ועבור אחרים זו תהיה חשיפה לטוב, היפה והנעים שבקריאה.

בנוסף לכך, נעסוק השנה בקשר בין הורים לילדים, נלמד נושא זה בשיעורי חינוך, בהרצאות להורים ואף בקבוצות הורים קבועות שיעברו סדרה של כעשרה מפגשים.

השנה נקיים תוכניות לימודים ייחודיות בחלק מהשכבות. כדוגמא לכך בשכבת ט׳ נאפשר לתלמידים בחירה של קורסים במקצועות המדעים וההיסטוריה. בשכבת ח׳ נשלב בין הוראת הלשון והמדעים. בשכבת י׳ פתחנו מגמות לימוד נוספות. בחלק מהכיתות נשלב השנה שני מחנכים שיובילו את התלמידים ויאפשרו ליווי קרוב וטוב יותר של כל אחת ואחד. תכניות אלו זוכות לליווי פדגוגי של האגודה לקידום החינוך ושל משרד החינוך.

לשמחת, בחופשה החולפת, לאחר מאמצים רבים של האגודה לקידום החינוך, הצלחנו להשקיע בנראות כיתות הלימוד שלנו. נמשיך להתאמץ על מנת לקיים סביבת לימודים ראויה יותר. בצד הזכות לחנך טמונה אחריות גדולה. אנו מכירים בה, וניגשים לעשייה זו בחיל ורעדה, בהתלהבות ובשמחה.

שנה טובה לכולנו,

ארז אמבר
מנהל בית הספר